Zaktualizowano: 2 lutego.2023 r.

E-wizyta, wideorozmowa w ZUS możliwa także u doradcy ds. ulg i umorzeń od 23 listopada 2020.  Jak zarezerwować e-wizytę u doradcy ds. ulg i umorzeń? Jakie sprawy można załatwić przez e-wizytę w ZUS? Jak umówić się na e-wizytę u doradcy ds. ulg i umorzeń w ZUS? W jaki sposób można odwołać e-wizytę u doradcy w ZUS?

E-wizyta w ZUS

Na czym polega e-wizyta w ZUS?

E-wizyta w ZUS to bezpłatna wideorozmowa z pracownikiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na wybrany temat: Firmy i Pracownicy, Zasiłki, Emerytury i renty, Potwierdzenie Profilu PUE, Ulgi i umorzenia. Dzięki e-wizycie w ZUS możesz załatwić swoje sprawy online bez wychodzenia z domu. Więcej przeczytasz we wcześniejszym naszym artkule: https://www.zus.info.pl/e-wizyta-w-zus/

E-wizyta „Ulgi i umorzenia” w ZUS

Doradca ds. ulg i umorzeń na podstawie informacji przedstawionych przez klienta wskazuje mu najdogodniejsze formy uregulowania zobowiązań. Może także zaproponować płatnikowi rozłożenie zadłużenia na raty, odroczenie terminu płatności czy zawieszenie postępowania egzekucyjnego.

Jak zarezerwować e-wizytę u doradcy ds. ulg i umorzeń?

Osoby, które są chcą zarezerwować e-wizytę u doradcy ds. ulg i umorzeń w ZUS mogą to zrobić w kilku krokach:

Krok 1 / Kopiujemy i wklejamy w przeglądarkę link z nawiasu (https://e-wizyta.zus.pl) lub klikamy przycisk do e-wizyty poniżej.

e-wizyta przycisk

Krok 2 / Wybieramy temat e-wizyty w ZUS „Ulgi i umorzenia”

Krok 3/ Wpisujemy kod pocztowy dla swojego miejsca zamieszkania

Krok 4/ Klikamy w placówkę, która nam się pojawi po wpisaniu kodu pocztowego

Krok 5/ Wybieramy termin wizyty w kalendarzu

Jakie sprawy można załatwić przez e-wizytę w ZUS?

Od 23 listopada 2020 podczas wideorozmowy z pracownikiem ZUS będzie można załatwić już nie tylko sprawy związane z emeryturami, rentami, wypłatą zasiłków, czy prowadzeniem firmy, ale również porozmawiać z doradcą do spraw ulg i umorzeń.

W jaki sposób można odwołać e-wizytę w ZUS?

Jeśli chcesz odwołać swoją e-wizytę, kliknij w link [Zrezygnuj z e-wizyty]. Link znajduje się w wiadomości potwierdzającej rejestrację.

4.6/5 - (9 votes)