Zaktualizowano: 9 grudnia.2020 r.

Praca za granicą, wyjazd na wakacje, spłata kredytu w obcej walucie, czy rozliczenia z kontrahentami, to główne powody korzystania z kantorów. Niezależnie od celu, każdy szuka najbardziej korzystnych warunków wymiany. W obliczu niepewnej sytuacji na świecie rynek walutowy reaguje bardzo dynamicznie, warto więc korzystać z możliwości na tańszy zakup euro

W jaki sposób najkorzystniej wymienić euro?

 

Stabilny kurs euro?

Od wybuchu pandemii koronawirusa cena euro wzrosła w porównaniu choćby z końcówką roku 2019. Pod koniec marca waluta wzbiła się na niewidziane dotąd poziomy, aby w sierpniu 2020 wyrównać się na poziomie średnim. Aktualnie za 1 euro trzeba zapłacić około 4,40 zł – nie jest to najniższa cena, ale nie jest też z najwyższa, biorąc pod uwagę marcowy rekord. Czy to koniec wzrostów? Trudno przewidzieć nawet ekspertom. Wiele niespodziewanych czynników może jeszcze zaskoczyć rynki w tym roku. 

Dla kogo korzystna jest wysoka cena euro? 

Moment, gdy euro waluta notuje piki jest korzystny dla osób zarabiających w niej oraz wysyłających pieniądze do rodziny w Polsce. Również eksporterzy rozliczający się z kontrahentami w walucie obcej zyskują, gdy cena euro rośnie – w tym momencie wymiana zarobionych środków na złotówki sprawia, że w portfelu znajduje się więcej pieniędzy. Jednak z drugiej strony, skutki wzrostów kursu euro możemy odczuć wszyscy, np. po podwyżkach cen produktów lub surowców importowanych z zagranicy. 

Czy można jeszcze korzystnie kupić euro? 

Aby wymienić walutę możemy skorzystać z kantoru stacjonarnego, banku lub kantoru internetowego. Warto wcześniej porównać kurs euro w każdym z tych miejsc. Jednak od razu możemy zdradzić, że cena euro będzie najkorzystniejsza w kantorze internetowym (aktualny kurs euro możesz sprawdzić tutaj: https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/). Platforma Walutomat.pl może zaproponować atrakcyjny kurs ponieważ wymiana odbywa się bez spreadu. Płacisz tylko za prowizję od wymiany, czyli 0,2%. Jak korzystna jest to propozycja, musisz sprawdzić sam.

5/5 - (1 vote)