Zaktualizowano: 20 lutego.2023 r.

ZUS ERK Wniosek

Druk ERK – Wniosek o świadczenie w wysokości dodatku kombatanckiego/ dodatek kombatancki/ dodatek kompensacyjny/ ryczałt energetyczny

►►► Kliknij aby pobrać formularz ERK z oficjalnej strony ZUS ◄◄◄

 

Kto wypełnia wniosek ERK?

Wypełnij wniosek ERK, jeśli:
— jesteś kombatantem/ osobą represjonowaną i starasz się o świadczenie w wysokości dodatku kombatanckiego wraz z dodatkiem kompensacyjnym i ryczałtem energetycznym albo o dodatek kombatancki wraz z dodatkiem kompensacyjnym i ryczałtem energetycznym,
— jesteś wdową lub wdowcem po kombatancie/ osobie represjonowanej i starasz się o dodatek kompensacyjny wraz z ryczałtem energetycznym.

Co załatwisz tym wnioskiem ERK?

Gdy złożysz ten wniosek i jesteś kombatantem albo osobą represjonowaną to: wraz z przyznanym Ci świadczeniem emerytalno-rentowym podejmiemy wypłatę dodatku kombatanckiego, dodatku kompensacyjnego i ryczałtu energetycznego (jeśli Twój wniosek dotyczył tego świadczenia), podejmiemy wypłatę świadczenia w wysokości dodatku kombatanckiego wraz z dodatkiem kompensacyjnym i ryczałtem energetycznym (jeśli Twój wniosek dotyczył tego świadczenia).

Jesteś wdową/ wdowcem po kombatancie/ osobie represjonowanej wraz z przyznanym Ci świadczeniem emerytalno-rentowym -podejmiemy wypłatę dodatku kompensacyjnego wraz z ryczałtem energetycznym.

Zobacz również inne formularze ZUS w naszej sekcji z aktualnymi formularzami ZUS. Nasz zespół dba o aktualizację wzorów dokumentów, dzięki temu możesz mieć darmowy dostęp do wszystkich formularzy w jednym miejscu.

4.7/5 - (3 votes)