Zaktualizowano: 7 marca.2021 r.

Druk ZUS US-14

Formularz US-14 – Wniosek o wydanie decyzji z zakresu ubezpieczeń i składek.

►►► Kliknij aby pobrać formularz US-14 z oficjalnej strony ZUS ◄◄◄

Warto zobaczyć inne formularze/druki ZUS w naszej sekcji z aktualnymi drukami. Chcesz złożyć wniosek lub druk w swojej placówce ZUS? Sprawdź adres placówki ZUS w swoim mieście za pośrednictwem naszej wyszukiwarki ZUS.

Jak złożyć wniosek US-14?

Wniosek US-14 w formie pisemnej lub na druku pobranym w terenowej jednostce organizacyjnej ZUS albo formularz wniosku US-14. Wniosek papierowy możesz także wydrukować po wypełnieniu go w formie elektronicznej na profilu PUE i wybraniu usługi „”Złożenie dokumentu US-14″”.

Wypełnij i wydrukuj formularz wniosku US-14 lub napisz wniosek o wydanie decyzji. Na wniosku złóż dyspozycję odbioru decyzji: w formie papierowej osobiście, bądź przez pełnomocnika albo pocztą tradycyjną. Istnieje również możliwość odbioru w formie elektronicznej poprzez PUE. Podpisany wniosek dostarcz do dowolnej terenowej jednostki organizacyjnej ZUS, a jeżeli zależy Ci na czasie przygotuj dokumenty i dostarcz wniosek do terenowej jednostki organizacyjnej ZUS właściwej dla zamieszkania ubezpieczonego. Możesz zarezerwować termin wizyty w terenowej jednostce organizacyjnej ZUS przez PUE.

5/5 - (3 votes)