Zaktualizowano: 23 września.2022 r.

Chcesz sprawdzić czy firma w której pracujesz zgłosiła Cię do ubezpieczeń w ZUS? Zastanawiasz się jak można sprawdzić w ZUS czy firma zgłosiła Cię do ubezpieczeń? Sprawdź jak szybko sprawdzić przez PUE ZUS czy firma zgłosiła Cię do ubezpieczeń.

Jak sprawdzić czy firma zgłosiła mnie do ubezpieczeń?

Jak sprawdzić czy firma zgłosiła Cię do ubezpieczeń w ZUS?

Sprawdzenie czy firma zgłosiła Cię do ubezpieczeń w ZUS jest bardzo proste. Wystarczy zalogować się do PUE ZUS. Osoby, które chcą się zalogować do PUE ZUS muszą wejść na stronę „https://www.zus.pl/” i kliknąć żółty przycisk „Zaloguj do PUE >” znajdujący się na górze strony lub wejść w link bezpośredni „https://www.zus.pl/portal/logowanie.npi”.

Następnym krokiem jest wybór jednego z 4 sposobów logowania:
1) za pomocą loginu i hasła PUE,
2) za pomocą profilu zaufanego/login.gov.pl,
3) za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego,
4) za pomocą bankowości elektronicznej.

W profilu  ubezpieczonego w zakładce Ubezpieczenia i płatnicy osoba ubezpieczona może sprawdzić  czy płatnik składek zgłosił ją do ubezpieczeń:

Jak sprawdzić czy firma zgłosiła mnie do ubezpieczeń w ZUS?

W zakładce [Dane o ubezpieczeniu zdrowotnym] znajdziesz informacje dotyczące Twojej przynależności do NFZ (nazwę oddziału NFZ i datę objęcia ubezpieczeniem zdrowotnym) oraz członków Twojej rodziny zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego. Po kliknięciu [Dane członka rodziny] możesz podejrzeć szczegóły, np. datę zgłoszenia członka Twojej rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego.

Natomiast informacje na temat aktualnej przynależności ubezpieczonego do NFZ oraz danych o członkach rodziny zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego znajdują się w zakładce Dane o ubezpieczeniu zdrowotnym.

Źródło informacji:

  1. https://www.zus.pl/baza-wiedzy/o-platformie-uslug-elektronicznych-pue-/o-platformie-uslug-elektronicznych-pue-/jaksprawdzic-czy-firma-zglosila-mnie-do-ubezpieczen-
  2. https://www.zus.info.pl/jak-zalogowac-sie-do-pue-zus/
4.9/5 - (53 votes)