Zaktualizowano: 10 października.2021 r.

Masz problem z zarejestrowaniem konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS i nie wiesz jak zarejestrować konto na PUE ZUS? Jak zarejestrować konto na PUE online? Rejestracja i zakładanie konta na PUE jest bardzo prosta bo ogranicza się do kilku kroków.

Jak zarejestrować konto na PUE?

Czym jest PUE ZUS?

Platforma Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS) to narzędzie, dzięki któremu internetowy klient Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ma możliwość w jednym miejscu zrealizować większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi, świadczeniami i płatnościami bez wychodzenia z domu.

Co daje założenie konta na PUE ZUS?

Dzięki rejestracji i założeniu konta na PUE będziesz mógł:

 • przejrzeć dane zgromadzone w ZUS,
 • przekazać dokumenty ubezpieczeniowe,
 • składać wnioski i otrzymywać na nie odpowiedzi,
 • zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi z ZUS,
 • umawiać się na wizyty w jednostce ZUS.

Jak krok po kroku założyć konto na PUE?

Rejestracja i założenie konta na PUE ZUS ogranicza się do kilku kroków:

 1. Wchodzimy na stronę na www.zus.pl i na samej górze strony klikamy przycisk „Zarejestruj w PUE”.
 2. Wybieramy sposób rejestracji: [Dla Ciebie], [Dla przedsiębiorców] oraz [Dla firm].
 3. Następnie wskaż metodę rejestracji: profil zaufany bądź inną metodę identyfikacji, która jest dostępna na login.gov.pl – wybierz [Profil zaufany/login.gov.pl], kwalifikowany podpis elektroniczny – wybierz [Twój kwalifikowany podpis elektroniczny], konto w banku, który świadczy taką usługę wspólnie z nami, wybierz [Twoja bankowość elektroniczna]. Osoba, która nie ma możliwości zarejestrować się na PUE poprzez żadną z powyższych metod wybiera [Do rejestracji]. Uzupełnij samodzielnie swoje dane w formularzu rejestracyjnym. W taki sposób założysz profil niezaufany i w ciągu 7 dni będziesz musiał zgłosić się osobiście do placówki ZUS i potwierdzić swoją tożsamość.
 4. Wybieramy 1 kanał komunikacji: adres e-mail albo numer telefonu.
 5. Ustalamy hasło do naszego konta na PUE ZUS: Hasło musi zawierać minimum 8 znaków, w tym małe i duże litery, znaki specjalne i cyfry. Twoje hasło nie może składać się z imienia, nazwiska oraz daty urodzenia.
 6. Zapoznajemy się z regulaminem: po zapoznaniu się z regulaminem zaznaczamy checkbox „Zapoznałem się z Regulaminem”.
 7. Na samym końcu rejestracji: Klikamy [Zarejestruj profil]

Jak zarejestrować konto na PUE za pomocą profilu zaufanego?

Rejestracja konta na PUE ZUS za pomocą profilu zaufanego jest bardzo prosta bo ogranicza się wybrania [TWÓJ PROFIL ZAUFANY]. Po kliknięciu zostaniesz przekierowany na stronę https://pz.gov.pl/. Zaloguj się tam na swój profil. Wyświetli Ci się formularz elektroniczny. Część danych uzupełni się automatycznie i nie możesz ich zmienić. Wypełnij pozostałe pola. Pola oznaczone gwiazdką [*] są
obowiązkowe. Musisz też ustalić hasło.

Jak zarejestrować konto na PUE ZUS za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego?

Rejestracja konta na PUE ZUS za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego ogranicza się do wybrania [TWÓJ KWALIFIKOWANY PODPIS ELEKTRONICZNY]. Zostaniesz przekierowany na stronę
rejestracji przez kwalifikowany podpis elektroniczny. Umieść kartę w czytniku kart kryptograficznych i kliknij [PODPISZ OŚWIADCZENIE]. Wybierz swój kwalifikowany podpis elektroniczny i podaj do niego PIN. Wyświetli Ci się formularz elektroniczny. Część danych uzupełni się automatycznie i nie możesz ich zmienić. Wypełnij pozostałe pola. Pola oznaczone gwiazdką [*] są obowiązkowe. Musisz też ustalić hasło.

Jak zarejestrować konto na PUE ZUS za pomocą bankowości elektronicznej?

Rejestracja konta na PUE ZUS za pomocą bankowości elektronicznej ogranicza się do wybrania [TWOJA BANKOWOŚĆ ELEKTRONICZNA]. Aktualnie ZUS współpracuje w tym zakresie z następującymi bankami:, BOŚ Bank, Citi handlowy, ING Bank Śląski, Millennium oraz PKO Bank Polski (iPKO, Inteligo).

Wyświetli Ci się formularz elektroniczny. Część danych uzupełni się automatycznie i nie możesz ich zmienić. Wypełnij pozostałe pola. Pola oznaczone gwiazdką [*] są obowiązkowe. Musisz też ustalić hasło.

Jak zarejestrować konto na PUE za pomocą Login.gov.pl?

Rejestracja konta na PUE ZUS za pomocą login.gov.pl ogranicza się do wybrania [LOGIN.GOV.PL]. Zostaniesz przekierowany na stronę https://login.gov.pl, na której możesz wybrać swoją metodę identyfikacji. Wyświetli Ci się formularz elektroniczny. Część danych uzupełni się automatycznie i nie możesz ich zmienić. Wypełnij pozostałe pola. Pola oznaczone gwiazdką [*] są obowiązkowe. Musisz też ustalić hasło.

 

Źródło informacji:

 1. https://www.zus.pl/pue/rejestracja
 2. https://www.zus.pl/baza-wiedzy/o-platformie-uslug-elektronicznych-pue-/o-platformie-uslug-elektronicznych-pue-/jak-zarejestrowac-konto-na-pue
 3. https://www.zus.pl/documents/10182/167564/Rejestracja_i_logowanie.pdf/b43e762e-8924-415f-8057-7c0aafc9217c
 4. https://www.zus.info.pl/jak-zalogowac-sie-do-pue-zus/
4.7/5 - (53 votes)