Zaktualizowano: 22 września.2022 r.

Kalkulator odsetkowy dla płatników składek to narzędzie ZUS, które umożliwia samodzielnie obliczyć kwotę odsetek za opóźnienie w opłaceniu składek ZUS. Za pomocą Kalkulatora odsetkowego dla płatników składek samodzielnie obliczysz kwotę odsetek za opóźnienie w opłaceniu składek na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, Fundusz Emerytur Pomostowych. Czym jest kalkulator odsetek ZUS? Jak działa kalkulator odsetek ZUS?

Kalkulator odsetek od zaległości składkowych

Czym jest kalkulator odsetek ZUS?

Kalkulator odsetkowy dla płatników składek to narzędzie, które udostępnił Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) dla płatników składek, dzięki któremu można samodzielnie obliczyć kwotę odsetek za opóźnienie w opłaceniu składek na:

Jak działa kalkulator odsetek ZUS?

Kalkulator odsetkowy dla płatników składek ZUS dostępny pod adresem internetowym (https://www.zus.pl/firmy/rozliczenia-z-zus/kalkulator-odsetkowy-dla-platnikow-skladek-zus) jest bardzo prosty w obsłudze bo, aby wyliczyć kwotę odsetek za opóźnienie w opłaceniu składek ZUS należy uzupełnić 3 pola:

  • kwotę nieopłaconych w terminie składek (na dany fundusz),
  • termin, w którym masz te składki opłacić,
  • dzień, w którym chcesz zapłacić te należności, a następnie wylicz odsetki.

Po uzupełnieniu pól w kalkulatorze odsetek ZUS klikamy przycisk „WYLICZ ODSETKI”

 

Źródło informacji:

  1. https://www.zus.pl/firmy/rozliczenia-z-zus/kalkulator-odsetkowy-dla-platnikow-skladek-zus
5/5 - (27 votes)