Zaktualizowano: 24 września.2022 r.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił od 5 kwietnia 2022 e-wizytę w języku ukraińskim. Od wtorku 5 kwietnia 2022 obywatele Ukrainy mogą skorzystać z konsultacji on-line w ZUS w języku ukraińskim, dzięki uruchomionej e-wizycie ZUS. E-wizyta w ZUS będzie prowadzona przez eksperta z ZUS oraz tłumacza języka ukraińskiego.

Ruszyła e-wizyta w języku ukraińskim

Co to jest e-wizyta w ZUS?

E-wizyta w ZUS to bezpłatna wideorozmowa z pracownikiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dzięki e-wizycie w ZUS możesz załatwić swoje sprawy online bez wychodzenia z domu.

E-wizyta dla obywateli Ukrainy

Podczas e-wizyty obywatele Ukrainy będą mogli otrzymać pomoc w złożeniu wniosków o świadczenia  dla rodzin np. 500+ i w założeniu profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

E-wizyta w języku ukraińskim to szansa na samodzielne załatwienie sprawy z ekspertem ZUS bez konieczności przychodzenia do placówki ZUS.


Jak skorzystać z e-wizyty w języku ukraińskim?

Obywatele Ukrainy, którzy chcą skorzystać z e-wizyty ZUS w języku ukraińskim muszą mieć dostęp do komputera z kamerą i mikrofonem lub do smartfona z dostępem do internetu.

Jak skorzystać z e-wizyty ZUS w języku ukraińskim w kilku krokach:

1.W celu rezerwacji e-wizyty ZUS w języku ukraińskim należy wejść na stronę pod linkiem:

2. W kolejnym kroku należy wskazać temat e-wizyty „Świadczenia dla rodzin”

W kolejnym kroku należy wskazać temat e-wizyty „Świadczenia dla rodzin”

3. Wybieramy termin e-wizyty w języku ukraińskim

Wybieramy termin e-wizyty w języku ukraińskim

Jeśli obywatel Ukrainy będzie chciał uzyskać informacje w konkretnej, indywidualnej sprawie, powinien przygotować dokument tożsamości. Należy go pokazać do kamery podczas e-wizyty ZUS.

Z e-wizyty ZUS obywatel Ukrainy może skorzystać także w obecności swojego tłumacza. Taką informacje należy podać podczas rezerwacji e-wizyty.

 

Źródło informacji:

  1. https://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/ruszyla-e-wizyta-w-jezyku-ukrainskim/4538990
  2. https://www.zus.pl/e-wizyta
  3. https://www.zus.info.pl/e-wizyta-w-zus/
5/5 - (18 votes)