Zaktualizowano: 29 grudnia.2017 r.

Jeden przelew do ZUS od 1 stycznia 2018 r. Już od 1 stycznia 2018 roku będziesz mieć możliwość zrobienia 1 przelewu do ZUS zamiast 3 czy nawet 4 przelewów! Zakład Ubezpieczeń Społecznych po raz kolejny wychodzi na przeciw przedsiębiorcom aby ułatwić im życie. Pamiętaj, że stara metoda przelewów jest aktualna tylko do 29 grudnia 2017 po tym terminie, przelewy wrócą na konto przedsiębiorcy. Skorzystaj z wyszukiwarki i sprawdź swój numer rachunku składkowego NRS.

Jeden przelew do ZUS od 1 stycznia 2018 r.

Na jaki 1 numer przelać składki ZUS w 2018?

Informację o Twoim numerze rachunku składkowego ZUS wyśle do ciebie listem poleconym. Otrzymasz go do końca 2017 roku. Możesz ustalić swój numer w przeglądarce www.eskladka.pl lub w każdej naszej placówce ZUS w naszym kraju. Będziesz mógł także skontaktować się z Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem 022 560 16 00.

Jakie składki będzie można opłacić 1 przelewem do ZUS?

Za pomocą nowego rachunku składkowego ZUS będzie można opłacić takie składki jak:

  • ubezpieczenia społeczne,
  • ubezpieczenie zdrowotne,
  • Fundusz Pracy,
  • Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych,
  • Fundusz Emerytur Pomostowych.

Co trzeba wpisać w tytule przelewu do ZUS w 2018?

Jedyne informacje, jakie od 1 stycznia 2018 r. musisz wpisać na przelewie, to kwota składki, nadawca i odbiorca płatności oraz Twój numer rachunku składkowego.

Co da przedsiębiorcą ta zmiana w rozliczeniach ZUS?

Likwidacja wysyłania kilku przelewów na rzecz jednego usprawni funkcjonowanie rozliczeń wielu przedsiębiorców, dzięki temu nie trzeba będzie się trudzić kilkoma przelewami.

Wyszukiwarka numeru rachunku składkowego

Od 1 stycznia 2018 r. dotychczasowe rachunki dla wpłat składek zostaną zamknięte, a każdy przedsiębiorca będzie je przekazywać na swój numer rachunku składkowego (NRS). Po tym numerze będziemy identyfikować wpłatę. Dlatego tak ważne jest, aby na przelewie podać prawidłowy NRS.

Numer rachunku można sprawdzić pod adresem: www.eskladka.pl

5/5 - (2 votes)