Zaktualizowano: 23 maja.2021 r.

Według informacji przekazanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych już 1,5 mln uprawionych aktywowało Polski Bon Turystyczny. Ile podmiotów zgłosiło się do programu Polski Bon Turystyczny?

1,5 mln uprawionych aktywowało bon turystyczny

Co to jest Polski Bon Turystyczny?

Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla polskich rodzin oraz branży turystycznej w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią COVID-19. Za pomocą bonu można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce do końca marca 2022 r.

Ile podmiotów turystycznych zgłosiło się do programu?

Do tej pory do programu zgłosiło się ponad 21,4 tys. podmiotów turystycznych. Lista zarejestrowanych przedsiębiorców turystycznych, organizatorów turystyki oraz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do przyjmowania płatności za pomocą bonu można znaleźć na stronie internetowej:

Osoby, które jeszcze nie aktywowały bonu powinny to zrobić na Platformie Usług Elektronicznych ZUS w zakładce [Ogólny]. W menu bocznym trzeba wejść w zakładkę [Polski Bon Turystyczny], a następnie [Mój bon]. Bon można aktywować w dowolnym momencie, np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami (instrukcja: „Jak aktywować bon, przeglądać dane i sprawdzać historię transakcji” (plik docx 880 kb).

Ważne!

Podmioty turystyczne zgłoszone do programu powinny sprawdzać numer rachunku bankowego. Zdarza się, że są błędne lub zamknięte co uniemożliwia ZUS przelew środków.

5/5 - (1 vote)