Zaktualizowano: 11 stycznia.2023 r.

Gdzie wykorzystać bon turystyczny? Bon turystyczny osoba uprawniona może zrealizować na terenie całej Polski, opłacając nim usługi hotelarskie do 31 marca 2023 r.. Chcesz dokonać płatności Polskim Bonem Turystycznym? Sprawdź aktualną liste podmiotów, które akceptują Bon Turystyczny. Lista miejsc w których wykorzystasz Bon turystyczny 500+ na dziecko.

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny?

Co to jest bon turystyczny?

Polski Bon Turystyczny (Bon turystyczny 500+ na dziecko) jest formą wsparcia dla polskich rodzin oraz branży turystycznej w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią COVID-19. Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności . Za pomocą bonu można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce do 31 marca 2023 r.

Bon turystyczny – ile wynosi?

Bon turystyczny wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności w sumie dla tej grupy świadczenie wynosi 1000 zł .

Jak wygląda Polski Bon Turystyczny?

Polski Bon Turystyczny jest dokumentem elektronicznym. Ma unikalny 16-cyfrowy numer i jest na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS (wybierz zakładkę „Ogólny”, a następnie „Polski Bon Turystyczny”). Z tego dokumentu wynika m.in., kto jest uprawniony do świadczenia, na które dzieci, jaka jest kwota świadczenia na poszczególne dzieci oraz łączna kwota przyznanych świadczeń.

Jak aktywować bon turystyczny?

Poniżej przedstawiamy jak krok po kroku aktywować bon turystyczny:

  • Krok 1: Zaloguj się na swój profil na PUE ZUS.
  • Krok 2: Wybierz z górnego menu zakładkę [Ogólny] i przejdź do zakładki [Polski Bon Turystyczny], a następnie [Mój bon].
  • Krok 3: W celu aktywacji bonu kliknij przycisk [Aktywuj bon].
  • Krok 4: Wyświetli się okno [Aktywacja bonu]. Wpisz swój numer telefonu komórkowego i adres e-mail. Następnie zapoznaj się z klauzulą informacyjną dla osób uprawnionych do świadczeń w formie Polskiego Bonu Turystycznego (RODO).
  • Krok 5: Kliknij [Aktywuj bon].
  • Krok 6: Wyświetli się informacja, że aktywowałeś bon oraz kod obsługi płatności. Wybierz [OK].

Ważne!

Potwierdzenie, że aktywowałeś bon i kod obsługi płatności otrzymasz także e-mailem (na adres, który wcześniej podałeś). Wiadomość otrzymasz z adresu: polski_bon@zus.pl.

ZUS w związku z wieloma wątpliwościami związanymi z aktywacją bonu turystycznego przygotował instrukcję w formie filmiku, którą można obejrzeć poniżej:
<

Gdzie wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny można wykorzystać na pobyt w hotelu, pensjonacie, campingu czy gospodarstwie agroturystycznym na terenie całego kraju.

Lista Podmiotów Akceptujących Bony

Na stronie https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow jest dostępna wyszukiwarka podmiotów akceptujących bony turystyczne. Podmioty akceptujące bony turystyczne możemy wyszukać poprzez ich nazwę lub miejscowość.

 

Wyszukiwarka Podmiotów Akceptujących Bony

Mapa obiektów akceptujących bony turystyczne

Na stronie https://bonturystyczny.polska.travel/mapa jest dostępna mapa obiektów akceptujących bony turystyczne. Na mapie znajdziesz podmioty, które wzięły udział w projekcie Certyfikacja Podmiotów Turystycznych uczestniczących w programie Polski Bon Turystyczny i realizują usługi turystyczne przy zachowaniu najwyższych norm bezpieczeństwa i jakości.

Mapa obiektów akceptujących bony turystyczne

Pomoc Polski Bon Turystyczny

Pod numerem telefonu 22 11 22 111 można uzyskać informacje na temat Polskiego Bonu Turystycznego.

 

Źródło informacji:

  1. https://bonturystyczny.polska.travel/mapa
  2. https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow
  3. https://bonturystyczny.polska.travel/lista-obiektow
  4. https://bonturystyczny.polska.travel/oferta-regionow
4.7/5 - (94 votes)