Zaktualizowano: 29 września.2022 r.

Zmieniły się przepisy związane z Polskim Bonem Turystycznym, który wydłużyły ważność bonu turystycznego do 31 marca 2023 r. ZUS informuje, że termin zakończenia płatności bonem turystycznym za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce to 31 marca 2023 r. Do kiedy jest ważny Polski Bon Turystyczny?

Wakacje z polskim bonem turystycznym 2020

CO TO JEST BON TURYSTYCZNY?

Polski Bon Turystyczny (Bon turystyczny 500+ na dziecko) jest formą wsparcia dla polskich rodzin oraz branży turystycznej w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią COVID-19. Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności . Za pomocą bonu można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce do 31 marca 2023 r.

Do kiedy jest ważny Polski Bon Turystyczny?

Polski Bon Turystyczny jest ważny do 31 marca 2023 r. w związku ze zmianą przepisów.

Jak skorzystać z bonu turystycznego?

Osoby uprawnione, które chcą skorzystać z bonu turystycznego muszą wykonać kilka czynności :

  1. Osoby, które chcą skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego muszą mieć profil na PUE ZUS. W przypadku, gdy nie masz profilu na PUE ZUS możesz go w bardzo łatwy sposób założyć.
  2. Aktywuj bon – wejdź na PUE ZUS w zakładkę [Ogólny], a następnie w [Polski Bon Turystyczny] > [Mój bon] Użyj przycisku [Aktywuj bon] i podaj aktualny adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego.
  3. Otrzymasz e-mail z kodem obsługi płatności – Kod obsługi płatności znajdziesz także na PUE ZUS w zakładce [Polski Bon Turystyczny] > [Mój bon].Podasz go, gdy będziesz płacić za usługi.

Złóż oświadczenie na PUE ZUS, jeśli chcesz skorzystać z dodatkowego świadczenia w formie bonu na dziecko niepełnosprawne – Do „Oświadczenia osoby uprawnionej w celu ustalenia prawa do dodatkowego świadczenia w formie Polskiego Bonu Turystycznego” dołącz skan lub zdjęcie orzeczenia

Gdzie wykorzystać bon turystyczny?

Zastanawiasz się, gdzie wykorzystać bon turystyczny? Bon turystyczny można wykorzystać na pobyt w hotelu, pensjonacie, campingu czy gospodarstwie agroturystycznym na terenie całego kraju.

Na stronie https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow jest dostępna wyszukiwarka podmiotów akceptujących bony turystyczne. Podmioty akceptujące bony turystyczne możemy wyszukać poprzez ich nazwę lub miejscowość.

Na stronie https://bonturystyczny.polska.travel/mapa jest dostępna mapa obiektów akceptujących bony turystyczne. Na mapie znajdziesz podmioty, które wzięły udział w projekcie Certyfikacja Podmiotów Turystycznych uczestniczących w programie Polski Bon Turystyczny i realizują usługi turystyczne przy zachowaniu najwyższych norm bezpieczeństwa i jakości.

Infolinia Polski Bon Turystyczny

W razie wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z infolinią Polski Bon Turystyczny pod nr. tel. 22 11 22 111 (codziennie w godzinach 7.00-20.00).

 

Źródło informacji:

  • https://www.zus.pl/-/polski-bon-turystyczny-wa%C5%BCny-do-31-marca-2023-r.
  • https://www.zus.info.pl/polski-bon-turystyczny/
  • https://www.zus.info.pl/jak-aktywowac-bon-turystyczny/
  • https://www.zus.info.pl/gdzie-mozna-wykorzystac-bon-turystyczny/
4.6/5 - (11 votes)