Zaktualizowano: 3 grudnia.2021 r.

Zmiana nazwy nadawcy SMS-ów z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych weszła w życie od 1 grudnia 2021 r. Osoby, które ustawiły na profilu PUE ZUS subskrypcję powiadomień o nowych zdarzeniach dostają wiadomości SMS-owe z adresu „ZUS”. Do 1 grudnia klienci, którzy ustawili na swoim profilu na PUE ZUS subskrypcję powiadomień o nowych zdarzeniach na koncie dostawali wiadomości SMS od nadawcy 2075.

Zmiana nazwy nadawcy SMS-ów z ZUS

Co to jest Platforma Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS)?

Platforma Usług Elektronicznych ZUS to narzędzie, dzięki któremu internetowy klient ZUS ma możliwość w jednym miejscu zrealizować większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi, świadczeniami i płatnościami bez wychodzenia z domu.

Kto i po co może włączyć subskrypcję powiadomień na PUE ZUS?

Każdy klient Zakładu Ubezpieczeń Społecznych może włączyć na PUE ZUS subskrypcję powiadomień o nowych zdarzeniach na koncie.

Włączenie powiadomień na PUE ZUS umożliwia otrzymanie informacji o tym, że ZUS przesłał dokument, lekarz wystawił zwolnienie, jaki termin został zarezerwowany na wizytę w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Jak włączyć subskrypcję powiadomień na PUE ZUS?

Włączenie subskrypcji powiadomień o nowych zdarzeniach na koncie PUE ZUS jest bardzo proste bo wystarczy zalogować się na PUE ZUS i w zakładce „Ustawienia. Konfiguracja profilu” wybrać „Ustawienia subskrypcji” .Powiadomienie o nowych zdarzeniach na koncie PUE ZUS może przychodzić SMS-em na telefon lub na adres e-mail – w zależności od tego, jaką opcję wybierze osoba.

5/5 - (1 vote)