Zaktualizowano: 14 września.2021 r.

W ZUS rusza konkurs dla dzieci i młodzieży „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku?”. Konkurs dla dzieci i młodzieży w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej ZUS „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” Kto może wziąć udział w konkursie? Co trzeba zrobić w konkursie? Jaki jest cel konkursu?

Konkurs „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku?”

Kampania ZUS „Bezpieczny, zdrowy, bezgotówkowy”

ZUS organizuje konkurs dla dzieci i młodzieży w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej ZUS „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.

Miej wpływ na bezpieczeństwo swoich dziadków i wyjaśnij babci lub dziadkowi jak działa internet, bankowość elektroniczna i jak łatwo można z niej korzystać.

Weź udział w konkursie organizowanym przez ZUS i pokaż w jaki sposób zachęcisz swoją babcię lub dziadka do założenia konta w banku i wyjaśnisz im:

  • jak założyć konto w banku,
  • jak obsługiwać bankowość elektroniczną,
  • jak robić przelewy i sprawdzać stan swojego konta,
  • jakie są zasady bezpieczeństwa w sieci.

ZUS czeka na zgłoszenia do 29 października 2021r. Termin nadsyłania prac to 10 grudnia 2021r. Łączna pula nagród dla laureatów wynosi 35 tys. zł.

Kto może wziąć udział w konkursie?

W konkursie „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku?” udział mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz studenci szkół wyższych.

Co trzeba zrobić w konkursie?

W ramach konkursu „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku?” trzeba przygotować materiał informacyjny, który będzie przedstawiał korzyści z posiadania i korzystania z konta w banku przez osoby starsze. Prace konkursowe można przygotować w 4 kategoriach: 1) plakat, 2) komiks, 3)film 4)infografika/materiał multimedialny.

Prace w ramach konkursu „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku?” powinny się one odnosić się do takich aspektów jak bezpieczeństwo, zdrowie oraz ułatwienia życia codziennego osób starszych.

Sposób wykonania prac konkursowych:

1. plakat – format A2, technika dowolna,
2. komiks – min. 5 scenek, technika dowolna,
3. film – max. 3 min, format mp4, avi,
4. infografika/ materiał multimedialny – prezentacja PPTX lub ODP lub formaty: PDF, PNG albo
JPG.

Jaki jest cel konkursu?

Głównym celem konkursu organizowanego przez ZUS „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku?” jest pokazanie korzyści płynących z umiejętności sprawnego zarządzania pieniędzmi, korzystania z internetu, bankowości elektronicznej i usług online przez osoby starsze, które są szczególnie narażone na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Pieniądze na koncie to ochrona przed różnego rodzaju oszustwami (np. „na wnuczka” lub „na policjanta”) i innymi zagrożeniami, np. włamaniem czy kradzieżą. Dostęp do bankowości elektronicznej to z kolei wygodny sposób, aby opłacać rachunki, robić zakupy przez internet czy załatwiać sprawy urzędowe.

 

Źródło informacji:

  1. https://www.zus.pl/konkursbzb
4.6/5 - (5 votes)