Zaktualizowano: 28 lipca.2021 r.

ZUS umorzył składki na około 300 tys. zł przedsiębiorcom prowadzącym sklepiki szkolne i wypłacił 700 tys. zł w ramach świadczenia postojowego. Jak uzyskać pomoc w sprawie zwolnienia składek i świadczenia postojowego w ramach nowelizacji Tarczy antykryzysowej?

ZUS: Pierwsze zwolnienia z opłacania składek dla sklepików szkolnych

Efekty pomocy od 23 lipca 2021

Kto może skorzystać z pomocy?

Prowadzący sklepiki mogą liczyć na zwolnienie z opłacania składek za listopad, grudzień, styczeń, luty i marzec. Muszą jednak spełnić warunki wskazane w przepisach i wykazać m.in. spadek przychodów o 40 proc. w określonych miesiącach.

Przedsiębiorcy prowadzący sklepiki szkolne mogą także uzyskać świadczenie postojowe tyle razy, w ilu miesiącach zanotowali spadek przychodów o co najmniej 40 proc. Maksymalnie ZUS wypłaci świadczenie postojowe pięć razy w wysokości 2080 zł. Aby uzyskać świadczenie, trzeba będzie złożyć wniosek RSP-SK.

Z opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 r. mogą być także zwolnieni piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni, którzy świadczą usługi na rzecz muzeów (kod PKD 79.90.A). Posłuży do tego wniosek RDZ-M.

Więcej informacji w artykule:Wsparcie z ZUS dla sklepików szkolnych i pilotów wycieczek

5/5 - (1 vote)