Zaktualizowano: 24 lipca.2022 r.

ZUS ESOC-Z

Wniosek ESOC-Z – Zgoda osoby ubiegającej się o rentę socjalną na wydanie orzeczenia – w celu rozpatrzenia uprawnień do świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji

Aktualizacja formularza: 30 sierpnia 2021 r.

►►► Kliknij aby pobrać formularz ESOC-Z z oficjalnej strony ZUS ◄◄◄

 

Jak wypełnić ZUS ESOC-Z?

Wypełnij ten formularz, jeśli ubiegasz się o rentę socjalną i chcesz, aby lekarz orzecznik ZUS – ustalając całkowitą niezdolność do pracy dla ustalenia prawa do tej renty – wydał orzeczenie, czy jesteś osobą niezdolną do samodzielnej egzystencji, w celu rozpatrzenia uprawnień do świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.
Pamiętaj, że wyrażenie tej zgody nie jest wnioskiem o świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do
samodzielnej egzystencji. Abyśmy mogli rozpatrzyć Twoje uprawnienia do tego świadczenia, powinieneś złożyć stosowny wniosek. W tym celu wykorzystaj formularz: Wniosek o świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji (formularz ESUN).

Formularz zgody złóż razem z wnioskiem o rentę socjalną.
1. Wypełnij WIELKIMI LITERAMI
2. Wypełnij kolorem czarnym lub niebieskim (nie ołówkiem)

Warto zobaczyć inne formularze/druki ZUS w naszej sekcji z aktualnymi drukami. Chcesz złożyć wniosek lub druk w swojej placówce ZUS? Sprawdź adres placówki ZUS w swoim mieście za pośrednictwem naszej wyszukiwarki ZUS.

5/5 - (2 votes)